Hva leter du etter?

Hva skjer?

Søndag 21. april, kl. 12:00, 2. etasje, Sølvberget galleri

Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.

Utsolgt

Søndag 21. april, kl. 14:00, 1. etasje, Møteplassen

Søndagsbarn: Trylle- og tulleshow!

Mandag 22. april, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Språkkafé for alle (Røde kors)

Mandag 22. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri

Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.

Mandag 22. april, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet

Datahjelp på Rennesøy

Få billetter

Mandag 22. april, kl. 12:00, 1. etasje, Møteplassen

Allsang på Sølvberget: Bård/ Stina

Mandag 22. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Mandag 22. april, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek

Språkkafé på Rennesøy

Mandag 22. april, kl. 18:30, Finnøy bibliotek

Sytreff på Finnøy bibliotek

Arrangør: Den norske Atlanterhavskomité

Tirsdag 23. april, kl. 09:00, 1. etasje, Møteplassen

Kurs i internasjonal politikk i Stavanger 2024

Tirsdag 23. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri

Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.

Tirsdag 23. april, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret

Lesestund i Skattkammeret

Tirsdag 23. april, kl. 12:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: Showing Up (2022)

Tirsdag 23. april, kl. 12:00, Madla bibliotek

Datahjelp med besøk av ordfører Sissel Knutsen Hegdal

Tirsdag 23. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Tirsdag 23. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Tirsdag 23. april, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Tirsdag 23. april, kl. 17:00, Finnøy bibliotek

Wspólne Czytanie po polsku - shared reading på polsk på Finnøy

Tirsdag 23. april, kl. 18:00, 2. etasje, langbord for litteraturgrupper

Spa for hjernen /Shared reading

Tirsdag 23. april, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Filmmaking club (SAPS)

Få billetter

Tirsdag 23. april, kl. 19:00, 1. etasje, Møteplassen

Litteraturkveld: Oliver Lovrenski om Da vi var yngre

Tirsdag 23. april, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe (A1-A2) (SAPS)

Tirsdag 23. april, kl. 19:00, 4. etasje, Sølvberget

Feministisk lesesirkel på Kiellandsenteret

Tirsdag 23. april, kl. 19:00, 4. etasje, Utsikten

Kreativ skrivegruppe på Kiellandsenteret

Tirsdag 23. april, kl. 19:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen

Strikkekino på Finnøy bibliotek

Onsdag 24. april, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen

Språkkafe for alle (Røde kors)

Onsdag 24. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri

Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.

Onsdag 24. april, kl. 10:30, Madla bibliotek

Lesestund på Madla

Arrangør: Pensjonistuniversitetet

Onsdag 24. april, kl. 11:00, Kinosal 1

Pensjonistuniversitetet: Kjernekraft, en del av energikilden i Norge?

Onsdag 24. april, kl. 11:30, 1.etasje, Bord ved langbenken

Strikk på Biblå formiddag

Onsdag 24. april, kl. 11:30, Madla bibliotek

Pappatreff på Madla bibliotek

Onsdag 24. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Onsdag 24. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Onsdag 24. april, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Onsdag 24. april, kl. 18:00, 4. etasje, Salongen

Shared reading på Tigrinja- ሓቢርካ ምንባብ

Onsdag 24. april, kl. 18:00, 4. etasje, Utsikten

Lecture partagée - shared reading på fransk

Onsdag 24. april, kl. 18:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Arrangør: Vitenskapsakademiet

Onsdag 24. april, kl. 19:00, 1. etasje, Møteplassen

Vitenskapsakademiet: «Fornorskning»: Begrep og politikk, 1814-1940

Onsdag 24. april, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Fotoworkshop (SAPS)

Torsdag 25. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri

Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.

Utsolgt

Torsdag 25. april, kl. 12:00, Kinosal 1

Bokprat: Niels Fredrik Dahl om Fars rygg

Torsdag 25. april, kl. 12:00, Madla bibliotek

Språkkafé på Madla

Torsdag 25. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Torsdag 25. april, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Torsdag 25. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Torsdag 25. april, kl. 16:00, 3. etasje

Sølvbergets bokklubb for ungdom

Torsdag 25. april, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)

Torsdag 25. april, kl. 17:00, 4. etasje, Utsikten

Gratis advokathjelp

Torsdag 25. april, kl. 18:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: PI (1998)

Torsdag 25. april, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet

Språkkafe for alle (Røde kors)

Fredag 26. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri

Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.

Fredag 26. april, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen

Datahjelp på Finnøy bibliotek

Fredag 26. april, kl. 10:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Fredag 26. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Fredag 26. april, kl. 15:15, -1. etasje, Kjelleren

Jon Fosses forfattarskap: melankolien

Arrangør: Dessine-moi un mouton- Den franske klubben og Sølvberget bibliotek og kulturhus

Fredag 26. april, kl. 18:00, 1. etasje, Møteplassen

Soirée Francophone - fransk aften på Sølvberget

Lørdag 27. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri

Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.

Lørdag 27. april, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe for viderekomne (SAPS)

Lørdag 27. april, kl. 12:00, 1. etasje, Allrommet

Kulturkafé: Mat fra mange land

Lørdag 27. april, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet

Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop

Lørdag 27. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Lørdag 27. april, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Arrangør: STL Stavanger &Kirkelig Dialogsenter Stavanger

Lørdag 27. april, kl. 13:00, Sølvberget

Brobyggerdag: En Reise Gjennom Mangfoldet

Lørdag 27. april, kl. 14:00, 2. etasje, Sølvberget galleri, omvisning

Omvisning i utstillingen: Per Christian Brown

Søndag 28. april, kl. 12:00, 2. etasje, Sølvberget galleri

Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.

Søndag 28. april, kl. 12:00, Friluftshuset på Orre

Kielland-tur med en ornitolog

Søndag 28. april, kl. 12:30, 4. etasje, Salongen

Shared reading in english

Søndag 28. april, kl. 13:00, 2. etasje, Skattkammeret

Søndagsbarn: Elle melle meg fortelle

Søndag 28. april, kl. 14:00, 2. etasje, Skattkammeret

Søndagsbarn: Elle melle meg fortelle

Mandag 29. april, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Språkkafé for alle (Røde kors)

Mandag 29. april, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet

Datahjelp på Rennesøy

Mandag 29. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Mandag 29. april, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek

Språkkafé på Rennesøy

Mandag 29. april, kl. 19:00, 1. etasje, Møteplassen

Folkemøte: Skjermbruk i skolen

Tirsdag 30. april, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret

Lesestund i Skattkammeret

Utsolgt

Tirsdag 30. april, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret

Lesestund: Amina og Abel i dragekamp

Tirsdag 30. april, kl. 12:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: PI (1998)

Tirsdag 30. april, kl. 12:00, Madla bibliotek

Datahjelp på Madla bibliotek

Tirsdag 30. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Tirsdag 30. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Tirsdag 30. april, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Tirsdag 30. april, kl. 17:30, 1. etasje, Allrommet

Språkutveksling tandem - italiensk og norsk

Tirsdag 30. april, kl. 18:00, 2. etasje, langbord for litteraturgrupper

Spa for hjernen /Shared reading

Tirsdag 30. april, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Filmmaking club (SAPS)

Arrangør: Ukrainsk Forening i Rogaland

Tirsdag 30. april, kl. 19:00, 1. etasje, Møteplassen

Ukrainsk Forening i Rogaland inviterer til omvisning «UKRAINA ER»

Tirsdag 30. april, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe (A1-A2) (SAPS)

Tirsdag 30. april, kl. 19:00, 4. etasje, Salongen

Kreativ skrivegruppe på Kiellandsenteret

Torsdag 2. mai, kl. 12:00, Finnøy bibliotek

Babysang på Finnøy bibliotek

Torsdag 2. mai, kl. 12:00, Kinosal 1

Bokprat: Kitty & Alexander

Torsdag 2. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek

Språkkafé på Madla

Torsdag 2. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Torsdag 2. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Torsdag 2. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Torsdag 2. mai, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)

Torsdag 2. mai, kl. 17:00, 4. etasje, Utsikten

Gratis advokathjelp

Torsdag 2. mai, kl. 18:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: Infernal Affairs (2002)

Torsdag 2. mai, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet

Språkkafe for alle (Røde kors)

Fredag 3. mai, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen

Datahjelp på Finnøy bibliotek

Fredag 3. mai, kl. 10:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Fredag 3. mai, kl. 11:00, 2. etasje

Pappatreff på Sølvberget

Fredag 3. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Lørdag 4. mai, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe for viderekomne (SAPS)

Lørdag 4. mai, kl. 12:00, 1. etasje, Allrommet

Kulturkafé: Mat fra Eritrea

Lørdag 4. mai, kl. 12:00, 1. etasje, Møteplassen

Klassikerlørdag: Middlemarch av George Eliot

Lørdag 4. mai, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet

Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop

Lørdag 4. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Lørdag 4. mai, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Søndag 5. mai, kl. 13:00, 1. etasje, Møteplassen

Søndagsbarn: Mellom oss

Søndag 5. mai, kl. 14:30, 1. etasje, Møteplassen

Søndagsbarn: Mellom oss

Mandag 6. mai, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Språkkafé for alle (Røde kors)

Mandag 6. mai, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet

Datahjelp på Rennesøy

Mandag 6. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Mandag 6. mai, kl. 18:00, 4. etasje, Salongen

Shared reading in english

Mandag 6. mai, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek

Språkkafé på Rennesøy

Arrangør: Stavanger Kulturskole

Tirsdag 7. mai, kl. 10:00, -1. etasje, Kjelleren

Danselek 0-3 år

Tirsdag 7. mai, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret

Lesestund i Skattkammeret

Tirsdag 7. mai, kl. 12:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: Infernal Affairs (2002)

Tirsdag 7. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek

Datahjelp på Madla bibliotek

Tirsdag 7. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Tirsdag 7. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Tirsdag 7. mai, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Tirsdag 7. mai, kl. 18:00, 2. etasje, langbord for litteraturgrupper

Spa for hjernen /Shared reading

Tirsdag 7. mai, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Filmmaking club (SAPS)

Tirsdag 7. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe (A1-A2) (SAPS)

Tirsdag 7. mai, kl. 19:00, 4. etasje, Salongen

Kreativ skrivegruppe på Kiellandsenteret

Onsdag 8. mai, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen

Språkkafe for alle (Røde kors)

Onsdag 8. mai, kl. 10:30, Madla bibliotek

Barnehagequiz på Madla

Onsdag 8. mai, kl. 11:30, Madla - Formidlingsarenaen

Pappatreff på Madla bibliotek

Onsdag 8. mai, kl. 11:30, Madla bibliotek

Strikk og lytt på Madla

Onsdag 8. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Onsdag 8. mai, kl. 12:00, Finnøy bibliotek

Shared reading på Finnøy

Onsdag 8. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Onsdag 8. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Onsdag 8. mai, kl. 18:00, 4. etasje, Utsikten

Lecture partagée - shared reading på fransk

Onsdag 8. mai, kl. 18:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Onsdag 8. mai, kl. 19:00, 1. etasje, Møteplassen

Philosophy café: Change

Onsdag 8. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Fotoworkshop (SAPS)

Torsdag 9. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Torsdag 9. mai, kl. 17:15, 4. etasje, Salongen

Strikk på Biblå ettermiddag

Torsdag 9. mai, kl. 18:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: After Hours (1985)

Fredag 10. mai, kl. 10:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Fredag 10. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Lørdag 11. mai, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe for viderekomne (SAPS)

Lørdag 11. mai, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet

Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop

Lørdag 11. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Lørdag 11. mai, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Arrangør: Gorrlaus og Sølvberget bibliotek og kulturhus

Søndag 12. mai, kl. 14:00, 1. etasje, Møteplassen

Søndagsbarn: Gorrlaus for barn

Mandag 13. mai, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Språkkafé for alle (Røde kors)

Mandag 13. mai, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet

Datahjelp på Rennesøy

Mandag 13. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Mandag 13. mai, kl. 18:00, 2. etasje, gruppebord v/flerspråklig samling

Wspólne Czytanie po polsku - shared reading på polsk

Mandag 13. mai, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek

Språkkafé på Rennesøy

Arrangør: Stavanger Kulturskole

Tirsdag 14. mai, kl. 10:00, -1. etasje, Kjelleren

Danselek 0-3 år

Tirsdag 14. mai, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret

Lesestund i Skattkammeret

Tirsdag 14. mai, kl. 12:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: After Hours (1985)

Tirsdag 14. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek

Datahjelp på Madla bibliotek

Tirsdag 14. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Tirsdag 14. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Tirsdag 14. mai, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Tirsdag 14. mai, kl. 18:00, 2. etasje, langbord for litteraturgrupper

Spa for hjernen /Shared reading

Tirsdag 14. mai, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Filmmaking club (SAPS)

Tirsdag 14. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe (A1-A2) (SAPS)

Onsdag 15. mai, kl. 08:30, Kinosal 1

Global morgen: Begår Israel folkemord?

Onsdag 15. mai, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen

Språkkafe for alle (Røde kors)

Onsdag 15. mai, kl. 10:30, Madla bibliotek

Lesestund på Madla

Arrangør: Pensjonistuniversitetet

Onsdag 15. mai, kl. 11:00, Kinosal 1

Pensjonistuniversitetet: «Kunsten å bli forfatter» Ved Gunnar Roalkvam

Onsdag 15. mai, kl. 11:30, Madla bibliotek

Shared reading på Madla

Onsdag 15. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Onsdag 15. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Onsdag 15. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Onsdag 15. mai, kl. 17:00, 3. etasje, Verkstedet

Fikselaug: lær å reparere dine egne klær

Onsdag 15. mai, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek: Storsalen i kulturhuset

Bokprat på Rennesøy: Edvard Hoem om Husjomfru

Onsdag 15. mai, kl. 18:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Torsdag 16. mai, kl. 12:00, Kinosal 1

Bokprat: Edvard Hoem om Husjomfru

Torsdag 16. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek

Språkkafé på Madla

Torsdag 16. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Torsdag 16. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Torsdag 16. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Torsdag 16. mai, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)

Torsdag 16. mai, kl. 18:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: Ti kniver i hjertet (1994)

Torsdag 16. mai, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet

Språkkafe for alle (Røde kors)

Lørdag 18. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Lørdag 18. mai, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Arrangør: Stavanger Kulturskole

Tirsdag 21. mai, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen

Danselek 0-3 år

Tirsdag 21. mai, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret

Lesestund i Skattkammeret

Tirsdag 21. mai, kl. 12:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: Ti kniver i hjertet (1994)

Tirsdag 21. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek

Datahjelp på Madla bibliotek

Tirsdag 21. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Tirsdag 21. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Tirsdag 21. mai, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Tirsdag 21. mai, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Filmmaking club (SAPS)

Tirsdag 21. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe (A1-A2) (SAPS)

Tirsdag 21. mai, kl. 19:00, 4. etasje, Sølvberget

Feministisk lesesirkel på Kiellandsenteret

Onsdag 22. mai, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen

Språkkafe for alle (Røde kors)

Onsdag 22. mai, kl. 10:30, Madla bibliotek

Lesestund på Madla

Onsdag 22. mai, kl. 11:30, Madla bibliotek

Pappatreff på Madla bibliotek

Onsdag 22. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Klasserommet

Snakk om musikk - americana, hva er det?

Onsdag 22. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Onsdag 22. mai, kl. 12:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: Anselm (2023)

Onsdag 22. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Onsdag 22. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Onsdag 22. mai, kl. 18:00, 4. etasje, Utsikten

Lecture partagée - shared reading på fransk

Onsdag 22. mai, kl. 18:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: Anselm 3D (2023)

Onsdag 22. mai, kl. 18:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Onsdag 22. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Fotoworkshop (SAPS)

Torsdag 23. mai, kl. 12:00, Kinosal 1

Bokprat: Alf van der Hagen om Ingvar Ambjørnsen

Torsdag 23. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek

Språkkafé på Madla

Torsdag 23. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Torsdag 23. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Torsdag 23. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Torsdag 23. mai, kl. 16:00, 3. etasje

Sølvbergets bokklubb for ungdom

Torsdag 23. mai, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)

Torsdag 23. mai, kl. 17:00, 4. etasje, Utsikten

Gratis advokathjelp

Torsdag 23. mai, kl. 17:30, Finnøy bibliotek

Strikk og lytt på Finnøy

Torsdag 23. mai, kl. 18:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: Network (1976)

Torsdag 23. mai, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet

Språkkafe for alle (Røde kors)

Fredag 24. mai, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen

Datahjelp på Finnøy bibliotek

Fredag 24. mai, kl. 10:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Fredag 24. mai, kl. 11:00, 2. etasje

Pappatreff på Sølvberget

Fredag 24. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Lørdag 25. mai, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe for viderekomne (SAPS)

Lørdag 25. mai, kl. 12:00, 1. etasje, Allrommet

Kulturkafé: Mat fra Vietnam

Lørdag 25. mai, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet

Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop

Lørdag 25. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Lørdag 25. mai, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Søndag 26. mai, kl. 14:00, 1. etasje, Møteplassen

Søndagsbarn: Irene Utforsker elektrisk strøm

Mandag 27. mai, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Språkkafé for alle (Røde kors)

Mandag 27. mai, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet

Datahjelp på Rennesøy

Mandag 27. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Mandag 27. mai, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek

Språkkafé på Rennesøy

Mandag 27. mai, kl. 18:30, Finnøy bibliotek

Sytreff på Finnøy bibliotek

Arrangør: Stavanger Kulturskole

Tirsdag 28. mai, kl. 10:00, -1. etasje, Kjelleren

Danselek 0-3 år

Tirsdag 28. mai, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret

Lesestund i Skattkammeret

Tirsdag 28. mai, kl. 12:00, Kinosal 9

Sølvberget cinematek: Network (1976)

Tirsdag 28. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek

Datahjelp på Madla bibliotek

Tirsdag 28. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Tirsdag 28. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Tirsdag 28. mai, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Tirsdag 28. mai, kl. 17:30, 1. etasje, Allrommet

Språkutveksling tandem - italiensk og norsk

Tirsdag 28. mai, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Filmmaking club (SAPS)

Tirsdag 28. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe (A1-A2) (SAPS)

Onsdag 29. mai, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen

Språkkafe for alle (Røde kors)

Onsdag 29. mai, kl. 10:30, Madla bibliotek

Lesestund på Madla

Onsdag 29. mai, kl. 11:30, 1.etasje, Bord ved langbenken

Strikk på Biblå formiddag

Onsdag 29. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Onsdag 29. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Onsdag 29. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Onsdag 29. mai, kl. 18:00, 4. etasje, Salongen

Shared reading på Tigrinja- ሓቢርካ ምንባብ

Onsdag 29. mai, kl. 18:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Torsdag 30. mai, kl. 12:00, Finnøy bibliotek

Babysang på Finnøy bibliotek

Torsdag 30. mai, kl. 12:00, Kinosal 1

Bokprat: Stavanger skal jubilere, og nedtellingen er i gang!

Torsdag 30. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek

Språkkafé på Madla

Torsdag 30. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Torsdag 30. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Torsdag 30. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Torsdag 30. mai, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)

Torsdag 30. mai, kl. 17:00, 4. etasje, Utsikten

Gratis advokathjelp

Torsdag 30. mai, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet

Språkkafe for alle (Røde kors)

Fredag 31. mai, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen

Datahjelp på Finnøy bibliotek

Fredag 31. mai, kl. 10:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Fredag 31. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Lørdag 1. juni, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe for viderekomne (SAPS)

Lørdag 1. juni, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet

Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop

Lørdag 1. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Lørdag 1. juni, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Søndag 2. juni, kl. 12:30, 4. etasje, Salongen

Shared reading in english

Mandag 3. juni, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Språkkafé for alle (Røde kors)

Mandag 3. juni, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet

Datahjelp på Rennesøy

Mandag 3. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Mandag 3. juni, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek

Språkkafé på Rennesøy

Tirsdag 4. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek

Datahjelp på Madla bibliotek

Tirsdag 4. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Tirsdag 4. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Tirsdag 4. juni, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Arrangør: «Sølvberget og Human Etisk Forbund»

Tirsdag 4. juni, kl. 19:00, 1. etasje, Møteplassen

Ytringsfrihetsbyen Stavanger og HEF: Europeisk humanist i fare

Tirsdag 4. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe (A1-A2) (SAPS)

Onsdag 5. juni, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen

Språkkafe for alle (Røde kors)

Onsdag 5. juni, kl. 10:30, Madla bibliotek

Lesestund på Madla

Onsdag 5. juni, kl. 11:30, Madla bibliotek

Strikk og lytt på Madla

Onsdag 5. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Onsdag 5. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Onsdag 5. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Onsdag 5. juni, kl. 18:00, 4. etasje, Utsikten

Lecture partagée - shared reading på fransk

Onsdag 5. juni, kl. 18:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Onsdag 5. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Fotoworkshop (SAPS)

Torsdag 6. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek

Språkkafé på Madla

Torsdag 6. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Torsdag 6. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Torsdag 6. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Torsdag 6. juni, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)

Torsdag 6. juni, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet

Språkkafe for alle (Røde kors)

Fredag 7. juni, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen

Datahjelp på Finnøy bibliotek

Fredag 7. juni, kl. 10:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Fredag 7. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Lørdag 8. juni, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe for viderekomne (SAPS)

Lørdag 8. juni, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet

Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop

Lørdag 8. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Lørdag 8. juni, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Mandag 10. juni, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Språkkafé for alle (Røde kors)

Mandag 10. juni, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet

Datahjelp på Rennesøy

Mandag 10. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Mandag 10. juni, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek

Språkkafé på Rennesøy

Tirsdag 11. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek

Datahjelp på Madla bibliotek

Tirsdag 11. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Tirsdag 11. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Tirsdag 11. juni, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Tirsdag 11. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe (A1-A2) (SAPS)

Onsdag 12. juni, kl. 08:30, Kinosal 1

Global morgen: India og hindunasjonalisme

Onsdag 12. juni, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen

Språkkafe for alle (Røde kors)

Onsdag 12. juni, kl. 10:30, Madla bibliotek

Barnehagequiz på Madla

Onsdag 12. juni, kl. 11:30, Madla bibliotek

Pappatreff på Madla bibliotek

Onsdag 12. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Onsdag 12. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Onsdag 12. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Onsdag 12. juni, kl. 17:00, 3. etasje, Verkstedet

Fikselaug: lær å reparere dine egne klær

Onsdag 12. juni, kl. 18:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Torsdag 13. juni, kl. 12:00, Kinosal 1

Bokprat: Lesetips før høstens Kapittelfestival

Torsdag 13. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek

Språkkafé på Madla

Torsdag 13. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Torsdag 13. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet

Leksehjelp

Torsdag 13. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Torsdag 13. juni, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)

Torsdag 13. juni, kl. 17:15, 4. etasje, Salongen

Strikk på Biblå ettermiddag

Torsdag 13. juni, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet

Språkkafe for alle (Røde kors)

Fredag 14. juni, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen

Datahjelp på Finnøy bibliotek

Fredag 14. juni, kl. 10:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Fredag 14. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Lørdag 15. juni, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe for viderekomne (SAPS)

Lørdag 15. juni, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet

Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop

Lørdag 15. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Lørdag 15. juni, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Mandag 17. juni, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Språkkafé for alle (Røde kors)

Mandag 17. juni, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet

Datahjelp på Rennesøy

Mandag 17. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Mandag 17. juni, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek

Språkkafé på Rennesøy

Mandag 17. juni, kl. 18:30, Finnøy bibliotek

Sytreff på Finnøy bibliotek

Tirsdag 18. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek

Datahjelp på Madla bibliotek

Tirsdag 18. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Tirsdag 18. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Tirsdag 18. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe (A1-A2) (SAPS)

Onsdag 19. juni, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen

Språkkafe for alle (Røde kors)

Onsdag 19. juni, kl. 10:30, Madla bibliotek

Lesestund på Madla

Onsdag 19. juni, kl. 11:30, Madla bibliotek

Shared reading på Madla

Onsdag 19. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Onsdag 19. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Onsdag 19. juni, kl. 18:00, 4. etasje, Utsikten

Lecture partagée - shared reading på fransk

Onsdag 19. juni, kl. 18:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Onsdag 19. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Fotoworkshop (SAPS)

Torsdag 20. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek

Språkkafé på Madla

Torsdag 20. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Torsdag 20. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Torsdag 20. juni, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)

Torsdag 20. juni, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet

Språkkafe for alle (Røde kors)

Fredag 21. juni, kl. 10:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Fredag 21. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Lørdag 22. juni, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet

Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop

Lørdag 22. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Lørdag 22. juni, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Mandag 24. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Tirsdag 25. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Tirsdag 25. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Tirsdag 25. juni, kl. 17:30, 1. etasje, Allrommet

Språkutveksling tandem - italiensk og norsk

Tirsdag 25. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Språkkafe (A1-A2) (SAPS)

Onsdag 26. juni, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen

Språkkafe for alle (Røde kors)

Onsdag 26. juni, kl. 11:30, 1.etasje, Bord ved langbenken

Strikk på Biblå formiddag

Onsdag 26. juni, kl. 11:30, Madla bibliotek

Pappatreff på Madla bibliotek

Onsdag 26. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Onsdag 26. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Onsdag 26. juni, kl. 18:00, 4. etasje, Salongen

Shared reading på Tigrinja- ሓቢርካ ምንባብ

Onsdag 26. juni, kl. 18:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Torsdag 27. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Torsdag 27. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Torsdag 27. juni, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet

Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)

Torsdag 27. juni, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet

Språkkafe for alle (Røde Kors)

Fredag 28. juni, kl. 10:30, 2. etasje, Studioet

Engelsk språkkafé (SAPS)

Fredag 28. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Lørdag 29. juni, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet

Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop

Lørdag 29. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet

Åpent verksted

Lørdag 29. juni, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet

Åpent ungdomsrom

Onsdag 3. juli, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Fotoworkshop (SAPS)

Onsdag 17. juli, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet

Fotoworkshop (SAPS)

Tirsdag 30. juli, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet

Språkutveksling tandem - italiensk og norsk

Tirsdag 27. august, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet

Språkutveksling tandem - italiensk og norsk

18. september til 22. september, Sølvberget

Festivalpass til Kapittel 24

Tirsdag 24. september, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet

Språkutveksling tandem - italiensk og norsk

Tirsdag 29. oktober, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet

Språkutveksling tandem - italiensk og norsk

Tirsdag 26. november, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet

Språkutveksling tandem - italiensk og norsk

Mandag 30. desember, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet

Språkutveksling tandem - italiensk og norsk

Våre bibliotek

Åpningstider

Åpent nå, stenger 21:00
2.- 4. etasje: Selvbetjent fra 16-21

Kontakt

Telefon: +4751507465

Besøksaddresse

Sølvberggata 2, 4006, Stavanger
Beklager, nå stoppet det litt opp her på nettsiden. Last inn siden på nytt, er du grei 🗙